Mikołajki 2015 w Łukowicach Brzeskich, Żłobiźnie i Prędocinie.

 

Zabawy i spotkania dzieci z Mikołajem, oprócz głównej zabawy w Skarbimierzu-Osiedle, odbyły się także w kilku innych miejscowościach Gminy Skarbimierz.

5 grudnia 2015r. bal mikołajkowy, z udziałem ponad 100 dzieci z Łukowic Brzeskich i Bierzowa, odbył się w Domu Ludowym w Łukowicach Brzeskich. Pierwsze dwie godziny dzieci bawiły się na dmuchańcach przygotowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną a później oddały się wspaniałej zabawie przygotowanej przez animatorów z brzeskiego Seledynka.

6 grudnia 2015r. kolejny bal z konkursami, wspólnymi tańcami i dmuchańcami odbył się w hali sportowej GBP Skarbimierz w Żłobiźnie. Tutaj dzieci bawiły instruktorki biblioteki oraz panie
z działającego w tej miejscowości Stowarzyszenia Wilijki.

Równocześnie impreza dla dzieci była przygotowana także w Prędocinie, gdzie animacje z dziećmi prowadziła p. Jadzia Sioma.

We wszystkich tych miejscowościach sołtysi i Rady Sołeckie przygotowały dla swoich milusińskich paczki ze słodkościami, które wręczał dzieciom prawdziwy Mikołaj. Było jak zwykle dużo radości dzieci co bardzo cieszyło dorosłych.  Jeszcze w kilku innych miejscowościach gminy sołtysi i Rady Sołeckie przygotowały słodkie niespodzianki dla dzieci. Godna podkreślenia jest akcja mikołajowa sołtys Skarbimierza wsi, który za słodkościami, jako Mikołaj, odwiedzał dzieci  w domach w mikołajkowy wieczór.

Mikołajkowy czas za nami. W Gminie Skarbimierz dorośli pamiętali o najmłodszych a dzieci radosnym uśmiechem im się odwzajemniały. Podziękowania dla wszystkich, którzy do tej radości dzieci się przyczynili.

Andrzej Sowa

mikołaj

 

Drukuj Wydrukuj artykuł