Szanowni Państwo,

Uprzejmie przypominamy wszystkim Mieszkańcom, że od 1 kwietnia 2021 r. na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021.

Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 443 z późn. zm.).

Podstawową, obowiązkową metodą udziału w NSP 2021 jest samospis internetowy, który polega na samodzielnym wypełnieniu na komputerze lub na urządzeniu mobilnym formularza spisowego, dostępnego na oficjalnej stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl.

Dla Państwa wygody i bezpieczeństwa GUS umożliwia telefoniczny „Spis na żądanie”. Dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku będziecie mogli się Państwo spisać, gdy nie macie dostępu do Internetu. Przez cały czas trwania spisu możecie Państwo również skorzystać ze stanowisk komputerowych przygotowanych do samospisu dla mieszkańców w Urzędzie Gminy
w Skarbimierzu – Osiedlu.

Osoby, które nie będą mogły spisać się samodzielnie, zostaną spisane przez rachmistrzów spisowych jedną z dwóch metod uzupełniających w formie:

  • wywiadu telefonicznego,
  • wywiadu bezpośredniego, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

UWAGA NA OSZUSTÓW! Z uwagi na sytuację epidemiczną, przez cały kwiecień
odbywać się będzie wyłącznie samospis internetowy oraz telefoniczny.
Rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady telefoniczne (będą dzwonić do respondentów) od 04.05.2021 r. , dlatego też prosimy o zgłaszanie wszelkich wątpliwości i podejrzanych sytuacji
(w szczególności otrzymania w kwietniu telefonu od osoby przedstawiającej się jako rachmistrz spisowy lub wizyty osoby przedstawiającej się jako rachmistrz spisowy w Państwa domu). Rachmistrze spisowi w maju i czerwcu będą realizować tylko wywiady telefoniczne.

Przypominamy także, że w razie wątpliwości tożsamość rachmistrza spisowego można potwierdzić na infolinii spisowej pod numerem telefonu 12 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy w  Skarbimierzu – Osiedlu.

Więcej informacji na temat NSP 2021 mogą Państwo uzyskać w Urzędzie Gminy
w Skarbimierzu – Osiedlu, na stronie internetowej www.skarbimierz.pl, na stronie internetowej spis.gov.pl lub dzwoniąc na numer infolinii spisowej.

Zachęcamy Państwa do udziału w spisie, pomoc osobom starszym i niepełnosprawnym
w swoim otoczeniu, jak również do włączenia się w upowszechnianie informacji o NSP 2021 i przekazywanie informacji swoim najbliższym, oczywiście w sposób nienarażający Państwa zdrowia i bezpieczeństwa.

Gminne Biuro Spisowe w Skarbimierzu – Osiedlu

 

Spiszmy się, bo LICZYMY SIĘ DLA POLSKI!

 

 NSP 2021

Drukuj Wydrukuj artykuł