OGŁOSZENIE

dotyczące programu MIESZKANIE  PLUS

 

Szanowni Państwo!

Informujemy, że gmina Skarbimierz przystąpiła do realizacji programu MIESZKANIE PLUS. Opublikowana została ankieta, która pomoże określić skalę zainteresowania rządowym programem MIESZKANIE PLUS wraz z programem MIESZKANIE NA START wśród mieszkańców Gminy Skarbimierz. Udzielone informacje będą przydatne przy opracowywaniu ewentualnej koncepcji wdrażania ww. programów i planowaniu realizacji kolejnych etapów przedsięwzięcia.

 

 

Prosimy o wypełnienie ankiety i dostarczenie jej w terminie do 31 sierpnia 2019r.

Ankieta dostępna jest:

  • na stronie internetowej skarbimierz.pl
  • w siedzibie Urzędu Gminy Skarbimierz (pok. nr 14 ),

 

 

W ramach Programu na działkach gminnych numer 1/19, 1/20 położonych w sąsiedztwie ulic Jaśminowej, Brzeskiej i Forsycji w Żłobiźnie planowana jest budowa mieszkań (budownictwo wielorodzinne).

Program Mieszkanie Plus umożliwia powstanie mieszkań na wynajem. Podstawowym kryterium, które będzie musiał spełnić przyszły najemca jest tzw. zdolność czynszowa, która określa możliwości finansowe rodziny pod kątem terminowego opłacania czynszu o danym metrażu.

 

W zakres pakietu MIESZKANIE PLUS wchodzi program dopłat do czynszu MIESZKANIE NA START. System dopłat do czynszu planowany jest w okresie pierwszych 15 lat wynajmu mieszkania, a jego wysokość będzie zależeć od kryterium dochodowego w rodzinie i ilości osób. Wysokość będzie wahać się od 100 do 500 zł miesięcznie.

 

 

 

 

ANKIETA dla osób zainteresowanych lokalem mieszkalnym w ramach programu rządowego „MIESZKANIE PLUS”

 

 

 

 

Drukuj Wydrukuj artykuł