„ Przyjaźń ze snu”.   Premiera dziecięcych zespołów artystycznych GBP Skarbimierz.

                     16 -17-18 maja 2019 to dni wystawiania w hali widowiskowo -sportowej w Żłobiźnie nowego spektaklu musicalowego „Przyjaźń ze snu”.

Sala widowiskowo – sportowa w Żłobiźnie scenografią przeistoczyła się w teren szkoły i placu przyszkolnego a młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem ukazywali różne sytuacje z życia współczesnych dzieci. Gra świateł, piękne układy choreograficzne, stroje, specjalne na spektakl napisane i wykonywane przez zespoły wokalne biblioteki piosenki oraz jak zwykle ciekawa scenografia złożyły się na owacyjnie przyjęty przez publiczność spektakl. Przesłanie, że tylko wspólnym działaniem można wykonać choćby najtrudniejsze zadania pozostanie z pewnością w umysłach występujących na scenie dzieci i widowni.

               W spektaklu „Przyjaźń ze snu” wystąpiło ponad 100 dzieci i młodzieży    z zespołów artystycznych Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu. Wystąpiły zespoły taneczne: „Agentki”, „Stalówki”, „Urwisy”, „Miminki”, grupy wokalne:  „Loża mini”, „Melodia”, „Loża”. Scenariusz i choreografię przygotowała Justyna Mencel, teksty piosenek i przygotowanie wokalne Aleksandra Ofmańska – Kowalczyk, scenografia i plakat Krzysztof Kowalczyk, realizacja dźwięku Robert Stępień.

             Gratulujemy młodym artystom i ich najbliższym. Serdecznie dziękuję i gratuluję pracownikom przygotowującym spektakl i wszystkim pozostałym zaangażowanym w realizacje tegoż spektaklu.

                                                                                         Andrzej Sowa

 

 

 

 

Drukuj Wydrukuj artykuł