baba1

Przedsmak Świąt Wielkanocnych

 

Już po raz dziewiąty sołectwa Gminy Skarbimierz zademonstrują swoje kulinarne i plastyczne zdolności prezentując najlepsze smakołyki oraz najpiękniejsze ozdoby i palmy wielkanocne.

28.03.2015. w Łukowicach Brzeskich odbędzie się IX Konkurs na Babę i Palmę Wielkanocną Gminy Skarbimierz. Organizator – Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu, zaprasza wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w degustacji i razem z nami przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Prezentacje stanowisk konkursowych rozpoczną się o godzinie 15:00. Natomiast przed ogłoszeniem wyników zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca Opole.

Głównym sponsorem tegorocznego Konkursu jest Gaz System S.A. – Operator Gazociągów Przesyłowych. Patronatem honorowym imprezę objęli Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła i Wójt Gminy Skarbimierz Andrzej Pulit. Partnerami imprezy są: OODR Łosiów, Bank Spółdzielcy w Brzegu, BS Grodków-Łosiów, a medialnie wspierają nas tradycyjnie: Radio Park, Radio Doxa, Radio Rodzina Wrocław, brzeg24.pl, twójbrzeg.pl, infobrzeg.pl, Brzeżanka, Panorama Powiatu Brzeskiego, Gazeta Brzeska i Gość Niedzielny.

Przygotujmy się razem do tych Świąt w przyjaznym towarzystwie. Zapraszamy do Domu Lodowego w Łukowicach Brzeskich w sobotę 28. marca.

 

Magdalena Zamoroka

logotyp cmyk z polem ochronnym

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Zdzieszowice-Wrocław o długości ok. 130 km i średnicy 1000 mm, na terenie woj. dolnośląskiego i opolskiego.

Efektem projektowanej inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie Opolszczyzny oraz Górnego i Dolnego Śląska. Gminy, na terenie których zlokalizowany będzie gazociąg, uzyskają dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzanego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości w wysokości 2%  wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych. Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

Ponadto gazociąg relacji Zdzieszowice-Wrocław będzie stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycji  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Więcej informacji o znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się zakładce oraz w broszurze poświęconej projektom PCI zamieszczonych na stronie internetowej GAZ-SYSTEM S.A. (http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/zdzieszowice-wroclaw/

Drukuj Wydrukuj artykuł