W kolejnych wioskach Gminy Skarbimierz sołtysi i Rady Sołeckie, przy współudziale Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu, organizują zabawy karnawałowe dla dzieci. W ostatni weekend zabawom dla dzieci towarzyszyły także spotkania z okazji Dnia Babci    i Dnia dziadka.

 

I tak w m. Kopanie Pani sołtys Małogorzata Krakowiak wraz z Radą Sołecka zaproponowały mieszkańcom wioski  w sobotę Spotkanie Opłatkowe a w niedzielę zabawę dla dzieci połączona ze spotkaniem dla ich babć i dziadków. Zabawa była przednia, zwłaszcza, że z dziećmi bawił się wesoły klaun Mirek. I dzieci i dorosli beda ją długo wspominać.

W Kruszynie, w piatkowy wieczór, 17.01. 2014r. Kilkadziesiąt dzieci wraz z rodzicami uczestniczyło w karnawałowej zabawie. I tu Pani sołtys Anna Noga wraz z Radą Sołecka zadbała o to aby dziciom niczego nie zabraklo. Dziesiątki konkursów z nagrodami, tańce, wspólne śpiewanie i wiele innych atrakcji uczyniło dziecięcy karnawał w wiosce niezapomnianym.

Szczególna była zabawa dla dzieci i biesiadne spotkanie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w Zielęcicach. Tu bowiem Pani soltys Wanda Cielica wraz z paniami z Rady Sołeckiej zaprosiły malusińskich z rodzicami i seniorów do świeżo wyremontowanego Domu Ludowego w wiosce. Wszyscy uczestnicy spotkania podziwaiali końcowy efekt dziekując jednoczesnie wszyskim, którzy pomogli to uczynić. Na zabawie dziecięcej  w Zielęcich, z dziesiątkami konkursów, mikołajem, paczkami  i wesołą, bardzo lubiana przez dzieci, Pania Jadzią, bawiło się ponad 100 maluchów z rodzicami.

Po radościach dla najmłodszych przyszedł czas na spotkanie dla ukochanych babć i dziadków. Były wzruszajace dziecięce życzenia dla seniorów i wsólna biesiada lwowska z kabaretem „Tiligentne Batiary”. Wszyscy wspólnie spiewali lwowskie i inne pieśni biesadne i zapowiadali że tego typu integracyjnych spotkań musi być więcej.

W Zielęcicach w Spotkaniu  z okazji Dnia Babci i Dziadka uczestniczył Andrzej Pulit – wójt Gminy Skarbimierz, który przed biesiadą pogratulował mieszkańcom wioski odremontowanego obiektu i podziękował im za zaangażowanie przy realizacji remontu. Złożył także życzenia babciom i dziadkom z okazji ich świeta.

Odremontowany Dom Ludowy w Zielecicach to kolejny piekny obiekt w Gminie Skarbimierz.

Kolejne spotkania i koncerty z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka odbędą się w najbliższym czasie w Gminnym Zespole Szkól w Skarbierzu w dniu 22.01. oraz w Żłobiźnie w dniu 25.01.2014r.

img_7362 img_7360 img_7358 (1)

Drukuj Wydrukuj artykuł