Wykaz nieruchomości zabudowanej zlokalizowanej w Kruszynie stanowiącej własność Gminy Skarbimierz przeznaczonej do sprzedaży w drodze przetargu nieograniczonego.

 

Lp.  

Oznaczenie nieruchomości

 

Pow.

 

Opis i położenie

 

Przeznaczenie

w planie zagospodarowania przestrzennego

Cena
 

1.

 

Nieruchomość zabudowana.

Działka nr 69/2

Jedn. rej. Nr G.88,

ark. map nr 69/2,

Kruszyna 77

KW OP1B/00028604/8

 

 

 

Powierzchnia działki

0,1400 ha.

Powierzchnia użytkowa budynku
446,58 m2.

 

Działka znajduje się w centralnej części miejscowości Kruszyna, na skrzyżowaniu urządzonych dróg asfaltowych, w otoczeniu gruntów zabudowanych mieszkalno-gospodarczych, ok. 6,5 km od centrum miasta Brzeg – lokalizacja średnia. Teren wokół budynku jest utwardzony, w zachodniej części zieleń. Uzbrojenie terenu – sieć energetyczna, wodociągowa i kanalizacyjna.

Budynek handlowo- usługowy, wzniesiony w technologii tradycyjnej, niepodpiwniczony ( z wyjątkiem części pod jednym z pomieszczeń socjalnych, brak dostępu do piwnicy, właz znajduje się pod podłogą), jednopiętrowy z poddaszem nieużytkowym. W budynku znajdują się pomieszczenia sklepu wielobranżowego oraz usługowe dawnego domu ludowego (sala bankietowa wraz z zapleczem kuchennym).

Budynek jest wyposażony w instalacje wodociągową, elektryczną i kanalizacyjną. Na piętrze i w wc na parterze ogrzewanie centralne z lokalnej kotłowni, nieczynne. W części handlowej elektryczne. Standard i funkcjonalności budynku niskie.

Budynek wymaga generalnego remontu i modernizacji.

Nieruchomość jest wpisana do rejestru zabytków.

 

Działka nr 69/2 – leży częściowo w kompleksie terenów oznaczonych symbolem:

– U3 – tereny zabudowy usług kultury, częściowo w kompleksie terenów oznaczonych symbolem KDZ – tereny dróg publicznych  – ulice zbiorcze, częściowo w kompleksie terenów oznaczonych symbolem KDL – tereny dróg publicznych  – ulice lokalne.

 

133.200,00 zł netto

 

Zwolnienie z podatku VAT

 

Cena po zastosowaniu bonifikaty w wysokości 40%

 

Wykaz wywiesza się na okres 21 dni od dnia  02.06.2016r. do dnia 23.06.2016r.

 

Termin do złożenia wniosku przez osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy

o gospodarce nieruchomościami nie może być krótszy niż 6 tygodni licząc od dnia wywieszenia wykazu.

 

 

 

 

Andrzej Pulit

Wójt Gminy Skarbimierz

 

 

Drukuj Wydrukuj artykuł