Dzień babci i dziadka w Gminie Skarbimierz.

 

Życzenia zdrowia, radości  oraz życia w wieku senioralnym w atmosferze spokoju w otoczeniu ciepła rodzinnego dominowały w czasie spotkań z okazji Dnia babci i dziadka w Gminie Skarbimierz.

Największe z nich odbyło się 25 stycznia w Brzezinie, gdzie ok. 150 babć  i dziadków z Brzeziny i Lipek na zaproszenie sołtysa Piotra Szkody świętowało słuchając i oglądając okolicznościowy występ dzieci z przedszkola w Brzezinie i szkoły w Lipkach oraz specjalny program jasełkowy zespołu Fermata. Były pięknie wyśpiewane i wyrecytowane życzenia. Ciasto i gorąca herbata. Wszyscy uczestnicy spotkania miło spędzili czas będąc dumnym ze swoich wnuków.

Podobne spotkania odbyły się w Żłobiźnie (20 stycznia), gdzie wspólnie pośpiewano i raczono się specjałami przygotowanymi przez Radę Solecką i Stowarzyszenie Wilijki, w Łukowicach Brzeskich (26 stycznia), w Bierzowie       (20 stycznia), w Kopaniu (26 stycznia), gdzie zorganizowano karaoke dla seniora oraz w Małujowicach (27 stycznia), gdzie seniorzy uczestniczyli w krótkim koncercie scholi Kruszynki z Kruszyny i dzieci z Małujowic.

Wszędzie było dużo serdeczności  i miłych chwil.

Wszystkim babciom i dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego.

 

Andrzej Sowa

 

 

 

Drukuj Wydrukuj artykuł